fbpx

שביל הראשונים כפר סבא

אימפריית התפוזים

 

 

הסיפור של כפר סבא מתחיל באם המושבות פתח תקווה. ככל שהמושבה הקטנה התפתחה, היה צורך להתרחב ולבנות מושבה חדשה לדור השני של המייסדים.
עם השנים התפתחה המושבה הקטנה והפכה למפלצת תעשייתית של גידול תפוזים שיועדו לא רק לקהל המקומי אלא גם יוצאו באוניות לאירופה.
העירייה השקיעה רבות בשנים האחרונות ביצירת שביל הראשונים כפר סבא שעובר בנקודות היסטוריות עם סיפורים מרתקים וסודות כמוסים.

שביל הראשונים כפר סבא

במהלך הסיור נעבור בנקודות המרכזיות לאורכו של שביל הראשונים כפר סבא ונשמע סיפורים מרתקים אודות ההתיישבות היהודית, סכסוכים בין שכנים, אנשי מקצוע מפתיעים וארכיטקטורה עירונית ייחודית.
|נבקר במוזיאון קסום ומפתיע, בבית הבאר המרשים ביותר שהתגלה בארץ ביישוב יהודי, בגן קטן ומיוחד שמזכיר נשכחות וכמובן נשמע סיפורי מורשת קרב מימי המחתרות והתחבולות שלהם כנגד כוחות המשטרה הבריטית.


האם הפינגווינים הגיעו מאיטליה?

היתכן שישנו בית כנסת פעיל בתוך מוזיאון?

איזה סליק נשק הבריטים מעולם לא הצליחו למצוא?

איזה חוב יש למערכת הבריאות הישראלית למייסדי כפר סבא?

מה הקשר בין מיקום התחנה המרכזית לקיוסק מקומי ?


כל זאת ועוד בסיור עירוני מרתק ומתוק לאורך שביל הראשונים כפר סבא – אימפריית התפוזים

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

 

 

 

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור בהקדם.

-

-

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

שביל הראשונים כפר סבא – סיור אל עבר העבר

הצטרפו אלינו למסע מודרך בעברה ובהווה של העיר כפר סבא – מהיום הראשון להיווסדה כמושבה חקלאית ועד הפיכתה לעיר פורחת ומתקדמת. בסיור נכיר את האתרים ההיסטוריים ונשמע סיפורים מרתקים על הדמויות שעיצבו אותה.
נתחיל בביקור בבית המייסדים, המשמר את זכרם של מקימי המושבה. נמשיך בשביל הראשונים לאורך רחוב ויצמן, שם נמצאות הוילות היפות של המתיישבים. בהמשך נבקר במוזיאון העירוני ונכיר את סיפורה של העיר דרך תצוגות ומוצגים.
גם גן העצמאות עם אנדרטת הכרזת המדינה ובית יד לבנים הם תחנות חובה בסיור. נסיים בטיול בפארק ובריכת המושבה – שריד לימיה הראשונים של כפר סבא. הסיור יאפשר לנו להכיר את התהוותה והתפתחותה של העיר מראשיתה ועד היום.
אם מעניין אתכם לגלות את העבר המרתק המסתתר מאחורי עיר מודרנית ותוססת, סיור מומלץ זה בכפר סבא הוא הבחירה הנכונה עבורכם. הצטרפו אלינו למסע בן 100 שנות היסטוריה מקומית ולאומית גם יחד.

אולי יעניין אותך גם:

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

אוכל טבעוני במיטבו - עולם קולינרי חדשני ומפתיע ברוכים הבאים לתל אביב - בירת הטבעונות העולמית תל אביב אינה עיר גדולה בקנה מידה עולמי. דווקא בגלל מספר התושבים הנמוך יחסית, מפתיע לגלות שהיא ממשיכה להתברג גבוה בכמה מדדים שווים במיוחד. תיירות, חדשנות טכנולוגית, אדריכלות, נוכחות של  הקהילה הגאה וגם...

קראו עוד
חווייה קולינרית ייחודית

חווייה קולינרית ייחודית

סיור קולינרי - חוויה קולינרית תרבותית סיור קולינרי מאפשר לטעום, להריח ולחוות מקרוב את התרבות, הסיפורים והטעמים האמיתיים של כל עיר ואזור. אם אתם רוצים להכיר לעומק את המטבח ואורח החיים במקום שאתם מבקרים בו - סיור טעימות הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.בואו נכיר קצת טוב יותר את עולם הסיורים הקולינריים...

קראו עוד
יומן מסע – ההתחלה

יומן מסע – ההתחלה

פתחתי את עיני לקול טיפות הגשם המכות על החלון. הסטתי את הוילון בתקווה לראות קרני שמש מבצבצות מבין העננים אך לשווא. ההתרגשות מהחווייה הייחודית של לראות את בת דודתי שזה עתה נחתה מפולין, התעלתה רק במעט על הדיכאון לצאת מהבית ביום חורפי שכזה. לא פעם המלצתי לה להגיע ישירות לת"א, אולי אפילו להתרסק לשבוע...

קראו עוד
גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

המלצות לטיולים בצפוןחייב להמליץ על מקום קסום ששוכן לו בחוף הכרמל, קריית אמנים מדליקה שעשוייה להיות תחנת עצירה מרעננת כמו גם תכנון לבוקר/צהריים של כיף. לצד סדנאות מגניבות של יצירה, בהם אמנים כשרוניים מציגים את יצירותיהם ומייצגים אומנותיים מסקרנים, יושב לו גן בזלתון, גן הפסלים של דגן...

קראו עוד