fbpx

סיור קולינרי בנצרת

בין הבשורה למאפיה

נצרת, אחת הערים העתיקות במחוזותינו והעיר הערבית בעלת האוכלוסיה הגדולה ביותר בישראל.
בסביבת העיר התגלו ממצאים עוד מהתקופה הפרהיסטורית, אך היא עלתה לגדולתה בתקופה הצלבנית.
בתקופה זו זכתה העיר לשגשוג ובמהלך המאות ה19-20, הוקמו בה כנסיות רבות, מנזרים ומוסדות בריאות וחינוך.
על פי הברית החדשה, בעיר זו התגוררו מריה, אם ישוע ובעלה יוסף הקדוש, שם קיבלה מריה את הבשורה על הולדת ישוע ושם הגיע ישוע לבגרות.
העיר שקדושתה זיכתה אותה בביקור של שלושה אפיפיורים, ידועה גם במטבח המקומי העשיר בטעמים ייחודיים.

סיור קולינרי בנצרת

במהלך סיור קולינרי בנצרת, נכיר את העיר על שלל גווניה, סיור שישלב באופן מפתיע בין ההיסטוריה העשירה של העיר לבין הטעמים הנפלאים של המטבח המקומי.
נדבר על הבשורה להולדת ישוע ועל פעילותו בעיר, על חשיבותה של העיר לאיסלאם ולנצרות ועל מערכת היחסים המורכבת בין התושבים מהדתות השונות לאורך ההיסטוריה.

בין סיפור לסיפור נעצור במוסדות הקולינרים הטובים ביותר בעירבהם נטעם מהמטבח המקומי ובחלקם אף נשמע מפי הבעלים את סיפורם האישי וכיצד הוא מתקשר להיסטוריה של העיר.


מה לנצרת ולסולטן העותמאני עבדול חמיד השני?

האם אניס ובצק הולכים ביחד?

האם דווקא כח נשי עולה, מחזיר את העיר העתיקה לגדולתה?

איך העיר קשורה לפרוייקט תרמילאות חוצה גבולות ותרבויות?

והאם דווקא בנצרת מתחבאת הכנאפה הכי טובה בארץ?


כל זאת ועוד בסיור קולינרי בנצרת הקסומה.

 

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

 

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור בהקדם.

-

-

חפשו אותי ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

סיור קולינרי בנצרת – טעמים וסיפורים מהגליל

נצרת היא עיר מרתקת בלב הגליל, עם אוכלוסייה מעורבת של יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים. כל קהילה הביאה עמה מטבח ומסורות ייחודיים, ויחד יצרו כור היתוך תרבותי וקולינרי מיוחד במינו.
סיור קולינרי מודרך בשוק נצרת הוא הדרך הטובה ביותר לחוות ולטעום מקרוב את המגוון התרבותי הזה. נבקר בשוק העירוני הססגוני והתוסס ונטעם מבחר מאכלים מסורתיים כמו חומוס, עראיס וכמובן כנאפה. נכיר את הסמטאות ההיסטוריות של העיר העתיקה ונשמע סיפורים מהתושבים המקומיים על החיים בעיר. סיור אוכל בנצרת הוא חוויה בלתי נשכחת לכל חובבי המזרח התיכון והמטבח המקומי.

סיור אוכל בנצרת הוא בגדר חובה כשמתכננים ימי גיבוש לצוות עובדים במרחב הגליל.

סיורים מודרכים שאולי יעניינו אותך:

נפלאות הפארק הלאומי – החזון של אברהם קריניצי

נפלאות הפארק הלאומי – החזון של אברהם קריניצי

סיפורו המרתק של הפארק הלאומי רמת גן שזור יחדיו עם סיפור חייו של בולדוזר כל יכול בשם אברהם קריניצי – האחד לא יכול להתקיים ללא השני.לאחר שהגשים אברהם קריניצי את חזונו של הוגה העיר יהודה לייב מטמון, להפוך את המושבה החקלאית הקטנה לעיר הגנים של המדינה, התפנה להגשים את חזונו שלו – הפיכת עירו האהובה רמת...

קראו עוד
הסודות של אפולוניה – גן לאומי אפולוניה

הסודות של אפולוניה – גן לאומי אפולוניה

   הסיפור של גן לאומי אפולוניה מתחיל עוד במאה השישית לפני הספירה. יורדי הים הפיניקים הקימו כפר דייגים קטן וניצלו את המפרץ הטבעי לבניית מעגן לאוניות, ממנו יצאו לסחור עם העולם היווני.בתקופה ההלניסטית הפך הכפר הקטן לעיר שהלכה וגדלה עד שבתקופה הביזנטית במאה השישית לספירה הגיעה לשיא גודלה והפכה לעיר...

קראו עוד
מתרטבים בפארק – סיור טבע רטוב בפארק הירדן

מתרטבים בפארק – סיור טבע רטוב בפארק הירדן

פארק הירדן ממוקם בירדן ההררי, בפינה הצפון מזרחית של הכנרת ומשתרע על פני כאלף דונם.  מיקומו של הפארק לצד אחד האפיקים הראשיים של הירדן, מאפשר למיני צמחים רבים לגדול בתנאים אופטימליים ועשיר בחיי בר שוקקים ואתרים ארכיאולוגיים . בסמוך לנחל נמצא לרב צמחיית גדות נחלים ובפנים הפארק נמצא בעיקר חורש ים...

קראו עוד
חיפה של מטה – סיור בעיר התחתית חיפה

חיפה של מטה – סיור בעיר התחתית חיפה

החל מהמאה הראשונה לספירה, ימי ממלכת החשמונאים, כבש אלכסנדר ינאי את חיפה ומאז התקיים רצף של 1,000 שנים של יישוב יהודי בעיר.במאה ה-11 כבשו הצלבנים את העיר ונקטו ביד קשה בכל התושבים שסירבו להתנצר. בערים חיפה וירושלים הגדילו הצלבנים לעשות וטבחו בכל תושבי העיר היהודים.במהלך המאות ה-16-18 חיפה היתה כפר...

קראו עוד