fbpx

סיור טעימות בשוק לוינסקי

מהבלקן באהבה

שוק לוינסקי התחיל את דרכו כחלק ממרכז מסחרי שהוקם בשנת 1921 בעקבות מאורעות תרפ”א. התפרעויות, מעשי ביזה ואף רצח ברחובות העיר יפו, גרמו לקברניטי העיר תל אביב להבין שלא ניתן לסמוך על השכנים מיפו בכל הקשור למסחר. המרכז הוקם מדרום לאחוזת בית במתווה פרקטי ביותר של רחובות בצורת מנורה, כשלכל רחוב יעוד משלו – תאורה, קוסמטיקה, ריהוט, כלי בית, אבל רחוב לוינסקי שבמרכז המנורה היה יחיד ומיוחד ויועד לצריכת מוצרי מזון.
תחילה התיישבו ברחוב מהגרים מיהדות סלוניקי שהחלו לסחור במוצרי מזון בסיסיים, אך אט אט החלו גם לפתוח דוכנים מקומיים למאכלים מבית אמא. עם השנים, רחוב לוינסקי הפך להיות דוגמא חיה לכור ההיתוך הישראלי, כשמעבר למהגרי הבלקן, החלו לפקוד את המקום מהגרים יהודים ממזרח אירופה, אסיה ואפריקה.
כיום, הרחוב שהתחיל את צעדיו כמקום למסחר במוצרי מזון בסיסיים, הפך לשוק התוסס ביותר בארץ, המהווה פסיפס של טעמים מכל התרבויות הרבות שמהוות את כור ההיתוך הישראלי.
אז לא פלא ששוק לוינסקי הפך להיות השוק המבוקש ביותר בארץ לסיורים קולינרים.

סיור טעימות בשוק לוינסקי

במהלך סיור קולינרי בשוק, נשמע סיפורים מרתקים אודות התפתחותה של העיר העברית הראשונה ושל השוק הצבעוני. על הדרך, נגלה את הטעמים הסודיים, את הצבעים הבוהקים ואת הריחות המדהימים של המתכונים שנשמרו בקנאות במשך דורות אצל המהגרים היהודים מכל קצוות הגלובוס.
בין סיפור לסיפור, נלמד, נטעם, נריח ונמשש מכל הטוב שיש לשוק התוסס להציע לנוויש הרבה!


מה הקשר בין מהגרים דלי יכולת לשוק ההייטק?

האם יש קשר בין דוכן פלאפל לסרט המצליח בכל הזמנים?

האם חצאפורי הוא הבורקס הגיאורגי?

איזו עדה מתגאה באוכל הבריא ביותר?

ומדוע גרגר זהב קיבל שאפו ענק?


כל זאת ועוד בסיור טעימות בשוק לוינסקי, משביע בטירוףאבל משאיר טעם של עוד.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור בהקדם.

-

-

חפשו אותי ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

שוק לוינסקי תל אביב – חוויה קולינרית רב תרבותית

שוק לוינסקי ממוקם בלב תל אביב, בין הרחובות נחמני, שינקין ולוינסקי. שוק לוינסקי הוא אחד השווקים המפורסמים והצבעוניים בתל אביב, המשקף את הרב תרבותיות של העיר.
שוק לוינסקי שוכן בלב אחת השכונות הוותיקות והמרכזיות בתל אביב – שכונת לוינסקי. השכונה החלה להתפתח בשנות ה-30 של המאה ה-20 כאזור מגורים ומסחר למהגרים יהודים. עם השנים הפך האזור למרכז מסחרי חשוב עם חנויות ובתי מלאכה רבים. כיום, שוק לוינסקי מהווה נקודת מפגש מרכזית ופופולרית עבור תושבי תל אביב, עם עשרות בתי עסק, מסעדות ודוכני אוכל. השוק שומר על אופיו ההיסטורי כלב ליבה המסחרי של השכונה והעיר.
בשוק תמצאו דוכני אוכל מגוונים – מסורתיים ומודרניים, מקומיים ובינלאומיים. ממטבח ים תיכוני, רוסי ומזרח אירופי ועד מזרח אסייתי. כל טעם ומטבח מיוצג וזמין לטעימה.
סיור קולינרי מודרך בשוק לוינסקי הוא הדרך המושלמת לחוות את המגוון התרבותי והקולינרי העשיר שהשוק מציע. במהלך הסיור ניתן לטעום מנות מייצגות מכל המטבחים ולשמוע סיפורי רקע מעניינים מהמוכרים. חוויה קולינרית מומלצת ביותר לכל חובב אוכל.

ככל הסיורים הקולינריים, קופרפן מזמינים אתכם לשלבו כחלק מתכנון יום כיף לצוות בתל אביב והסביבה

אולי יעניין אותך סיורים מודרכים נוספים באיזור:

חיפה של מטה – סיור בעיר התחתית חיפה

חיפה של מטה – סיור בעיר התחתית חיפה

החל מהמאה הראשונה לספירה, ימי ממלכת החשמונאים, כבש אלכסנדר ינאי את חיפה ומאז התקיים רצף של 1,000 שנים של יישוב יהודי בעיר.במאה ה-11 כבשו הצלבנים את העיר ונקטו ביד קשה בכל התושבים שסירבו להתנצר. בערים חיפה וירושלים הגדילו הצלבנים לעשות וטבחו בכל תושבי העיר היהודים.במהלך המאות ה-16-18 חיפה היתה כפר...

קראו עוד
אימפריית התפוזים – שביל הראשונים כפר סבא

אימפריית התפוזים – שביל הראשונים כפר סבא

   הסיפור של כפר סבא מתחיל באם המושבות פתח תקווה. ככל שהמושבה הקטנה התפתחה, היה צורך להתרחב ולבנות מושבה חדשה לדור השני של המייסדים.עם השנים התפתחה המושבה הקטנה והפכה למפלצת תעשייתית של גידול תפוזים שיועדו לא רק לקהל המקומי אלא גם יוצאו באוניות לאירופה.העירייה השקיעה רבות בשנים האחרונות ביצירת...

קראו עוד
מהפכה בשכונה – סיור בנווה צדק

מהפכה בשכונה – סיור בנווה צדק

נווה צדק מוכרת כשכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות יפו, וכעריסת החזון שהצמיח את תל אביב, העיר העברית הראשונה. בסיור ייחודי, נחשוף שלב אחרי שלב את התפתחות היישוב היהודי הגדול בארץ, החל מראשיתו בסוף המאה ה-19 ועד היום. דרך המהפכות והשינויים הטכנולוגים שליוו את התקופה נוכל להביט בתל אביב המודרנית...

קראו עוד
הטיילת החדשה של תל אביב

הטיילת החדשה של תל אביב

חוף פראי, שמורת טבע עירונית וחלק משביל ישראל - מקטע הטיילת החדש המחבר בין הרצליה לנמל תל אביב הוא שביל הליכה קסום ויפה. חלק זה של הטיילת החופית השלים חיבור רצוף של כל חופי ויצר מסלול טיול חדש בתל אביב, כ- 14 ק״מ מבת ים ועד הרצליה. לאחרונה נפתח בו גם פארק חדש שמזמין אותנו לחוויית טבע מיוחדת במינה,...

קראו עוד