fbpx

גן לאומי אפולוניה

הסודות של אפולוניה

 

 

הסיפור של גן לאומי אפולוניה מתחיל עוד במאה השישית לפני הספירה. יורדי הים הפיניקים הקימו כפר דייגים קטן וניצלו את המפרץ הטבעי לבניית מעגן לאוניות, ממנו יצאו לסחור עם העולם היווני.
בתקופה ההלניסטית הפך הכפר הקטן לעיר שהלכה וגדלה עד שבתקופה הביזנטית במאה השישית לספירה הגיעה לשיא גודלה והפכה לעיר הנמל המרכזית של דרום השרון. העיר שפעה במקורות הכנסה כשבשטחה היו בתי בד רבים, גתות, מפעלים להפקת צבע ארגמן ותעשיית זכוכית מפותחת. שמה הטוב של העיר הגיע למרחקים ועמים רבים שמו עיניהם על העיר המפותחת ויצאו למסעות כיבוש רבים ביניהם המוסלמים, הצלבנים, הממלוכים, האיובים ולבסוף העותמאנים. גן לאומי אפולוניה מלא בהפתעות ועם ההדרכה הנכונה, עולמות מרתקים קמים לתחייה.

גן לאומי אפולוניה – סודות ומלחמות

בסיור מרתק בגן לאומי אפולוניה, דמויות מלהיבות מן העבר ירקמו עור וגידים, קרבות אגדיים יתחוללו בדמיון המשתתפים ו-2,500 שנים של היסטוריה ישתלבו בין המבנים. נלמד על התרבויות והעמים ששלטו על העיר, על הקרבות העזים שהתחוללו בין הסלעים ועל כלי מלחמה עתיקים ומרשימים. נטעם קצת ממסדרי האבירים הצלבנים, מאסטרטגיות קרב למתקדמים וכמובן ממקצועות עתיקי יומין. מיטיבי הלכת והשמע יוכלו גם לבקש לבקר בעיר המסתורית שנמצאת מחוץ לגן הלאומי, בה רגל אנוש לא דרכה כבר עשרות שנים.


האם אביר בליין הביא לנפילת העיר ?

עד לאן ניתן היה לראות מראש מגדל העוז הצלבני?

מי ניצח בקרב היוקרתי בין החולדות לאריות ?

כמה חדרים בוילה הרומית צופים אל עבר הים ?

מה גרם לגוון הזרחני של מי הים במעגן הפיניקי ?


כל זאת ועוד בסיור מלא סודות ומסתורין בעיר הנמל הכי אנדררייטד במזרח התיכון – אפולוניה.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

 

 

 

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור בהקדם.

-

-

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

הסודות של גן לאומי אפולוניה

בואו להתרשם מההיסטוריה המפוארת המסתתרת בגן הלאומי אפולוניה, אתר עתיקות ונוף מהיפים שבארץ. בסיור המודרך שלנו נטייל בין שרידי העיר העתיקה אפולוניה-ארסוף ונלמד על תולדותיה לאורך הדורות.
נתחיל בביקור בתל העתיק של ארסוף, שם נמצאים שרידי מבצר צלבני מהמאה ה-13. נמשיך ונראה את שרידי החומה והמגדלים שהקיפו את העיר בתקופה הביזנטית והרומית. 
 סיור זה יאפשר לנו לחוות את העבר המפואר המתגלה באתר העתיקות המרתק הזה.
אם אתם חובבי היסטוריה וארכאולוגיה, הצטרפו אלינו לסיור מומלץ זה בגן הלאומי אפולוניה. תוכלו לטייל בין שרידים עתיקים, ללמוד ולהתפעל מהעדויות לתקופות שונות בתולדות האזור. זו חוויה שתישאר חקוקה בזיכרון.

סיור זה יכול להתאים כחלק מתכנון יום גיבוש לעובדים באיזור השרון ועמק חפר.

אולי יעניין אותך גם סיורים נוספים בקטגוריית טיולים באיזור השרון:

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

אוכל טבעוני במיטבו - עולם קולינרי חדשני ומפתיע ברוכים הבאים לתל אביב - בירת הטבעונות העולמית תל אביב אינה עיר גדולה בקנה מידה עולמי. דווקא בגלל מספר התושבים הנמוך יחסית, מפתיע לגלות שהיא ממשיכה להתברג גבוה בכמה מדדים שווים במיוחד. תיירות, חדשנות טכנולוגית, אדריכלות, נוכחות של  הקהילה הגאה וגם...

קראו עוד
חווייה קולינרית ייחודית

חווייה קולינרית ייחודית

סיור קולינרי - חוויה קולינרית תרבותית סיור קולינרי מאפשר לטעום, להריח ולחוות מקרוב את התרבות, הסיפורים והטעמים האמיתיים של כל עיר ואזור. אם אתם רוצים להכיר לעומק את המטבח ואורח החיים במקום שאתם מבקרים בו - סיור טעימות הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.בואו נכיר קצת טוב יותר את עולם הסיורים הקולינריים...

קראו עוד
יומן מסע – ההתחלה

יומן מסע – ההתחלה

פתחתי את עיני לקול טיפות הגשם המכות על החלון. הסטתי את הוילון בתקווה לראות קרני שמש מבצבצות מבין העננים אך לשווא. ההתרגשות מהחווייה הייחודית של לראות את בת דודתי שזה עתה נחתה מפולין, התעלתה רק במעט על הדיכאון לצאת מהבית ביום חורפי שכזה. לא פעם המלצתי לה להגיע ישירות לת"א, אולי אפילו להתרסק לשבוע...

קראו עוד
גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

המלצות לטיולים בצפוןחייב להמליץ על מקום קסום ששוכן לו בחוף הכרמל, קריית אמנים מדליקה שעשוייה להיות תחנת עצירה מרעננת כמו גם תכנון לבוקר/צהריים של כיף. לצד סדנאות מגניבות של יצירה, בהם אמנים כשרוניים מציגים את יצירותיהם ומייצגים אומנותיים מסקרנים, יושב לו גן בזלתון, גן הפסלים של דגן...

קראו עוד