fbpx

סיור מודרך בחיפה

חיפה של מטה

החל מהמאה הראשונה לספירה, ימי ממלכת החשמונאים, כבש אלכסנדר ינאי את חיפה ומאז התקיים רצף של 1,000 שנים של יישוב יהודי בעיר.
במאה ה-11 כבשו הצלבנים את העיר ונקטו ביד קשה בכל התושבים שסירבו להתנצר.
בערים חיפה וירושלים הגדילו הצלבנים לעשות וטבחו בכל תושבי העיר היהודים.
במהלך המאות ה-16-18 חיפה היתה כפר דייגים קטן ורק בשלהי המאה ה-18 ימי עלייתו לשלטון של מושל הגליל טאהר אל עומר, עלתה העיר לגדולתה.
מאז העיר הלכה וגדלה והחלה אף לטפס מעלה למרומי הר הכרמל – ההר הירוק תמיד.

סיור מודרך בחיפה – העיר התחתית

בסיור מרתק בעיר התחתית חיפה נלמד בצורה מהנה והומוריסטית על ההיסטוריה הענפה של העיר.
החל מימיה ככפר דייגים קטן, דרך העיר היפה של טאהר אל עומר ועד לימי המנדט והקמת מדינת ישראל. נלמד על הנמל הצבאי כמו גם על האזרחי, נשמע סיפורי מורשת קרב מרתקים ומסעירים מימי המחתרות ועל הקרבות המשמעותיים ממלחמת העצמאות. נלמד על תרבות אמנות הרחוב והגרפיטי המקשטים כל פינה בעיר התחתית חיפה ועל הצלחתה כעיר המאפשרת קיום נהדר בין תושבי שלושת הדתות המונותאיסטיות. במהלך סיור מודרך בחיפה נלמד גם על המיעוטים הרבים שחיים יחדיו בעיר ועל התרבות הקולינרית שהתפתחה בהתאם. וכמובן נספר על התפתחות האיזור מבחינה תיירותית בשנים האחרונות ואיך העירייה וגופים נוספים תורמים לכך.


מה גדול יותר יותר, חיפה העתיקה או חניון עירוני?

איזו תחבורה בחיפה מחזיקה בשיא עולמי?

האם צריך להמציא את הגלגל כדי להפתיע את הבריטים?

מה גרם לאסיר משוחרר לבכות מהתרגשות?


כל זאת ועוד בסיור מודרך בחיפה של מטה – העיר התחתית חיפה.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

 

 

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור בהקדם.

-

-

חפשו אותנו ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

סיור מודרך בחיפה – מידע נוסף

הצטרפו אלינו לסיור מומלץ בעיר התחתית של חיפה – אזור היסטורי וציורי הכולל את נמל חיפה וסמטאותיו המפורסמות. נשוטט ברחובות המרתקים, נכיר מבנים בעלי חשיבות ונגלה כמה מהאטרקציות המעניינות שהשכונה מציעה.
נתחיל את הסיור בטיול לאורך טיילת הנמל היפהפייה, ממנה נשקיף על נוף מרהיב של מפרץ חיפה. נעבור ליד בתי המגורים ההיסטוריים המשקיפים אל הים ונמשיך לאיזור הבילויים של הנמל.
בהמשך נטייל בסמטאות הציוריות ונראה את הכנסיות הייחודיות של העיר התחתית חיפה. 
סיור רגלי זה מאפשר לחוות את אווירת העיר התחתית ההיסטורית והקסומה של חיפה. אם ברצונכם להכיר מקרוב את אחת השכונות המעניינות בעיר, מומלץ להצטרף אלינו ולגלות אותה דרך רחובותיה, בתיה והנמל שלה.

אולי יעניין אותך סיורים נוספים בקטגוריית סיורים בצפון:

הטיילת החדשה של תל אביב

הטיילת החדשה של תל אביב

חוף פראי, שמורת טבע עירונית וחלק משביל ישראל - מקטע הטיילת החדש המחבר בין הרצליה לנמל תל אביב הוא שביל הליכה קסום ויפה. חלק זה של הטיילת החופית השלים חיבור רצוף של כל חופי ויצר מסלול טיול חדש בתל אביב, כ- 14 ק״מ מבת ים ועד הרצליה. לאחרונה נפתח בו גם פארק חדש שמזמין אותנו לחוויית טבע מיוחדת במינה,...

קראו עוד
הסודות של שדרות בן גוריון

הסודות של שדרות בן גוריון

שדרות בן גוריון היא השדרה המרכזית של הצפון הישן של תל אביב. חלק זה של העיר נבנה החל משנות ה-30 ומהווה שלב חשוב מאוד בהתפתחותה של תל אביב מקובץ שכונות קטנות לעיר מדינה מרכזית מתוכננת היטב. לאורך הרחובות ובקירות הבניינים מסתתרים רמזים רבים לעבר העשיר של השכונה ולסיפורים המרתקים של מתכנניה...

קראו עוד
גרפיטי מלחמה בפלורנטין

גרפיטי מלחמה בפלורנטין

סיור גרפיטי בפלורנטין מאפשר חשיפה לאמנות הרחוב המפורסמת של פלורנטין, המהווה מוקד משיכה עולמי ומאפשרת הצצה לעולם הסודי של יוצרי הגרפיטי. בימי שגרה מגיעים תיירים רבים בכל יום להנות מאמנות רחוב חיה ובועטת ולגלות מה יש לקירות להגיד על המציאות הישראלית.|בעקבות מלחמת חרבות ברזל, מסתבר שכשהתותחים רועמים...

קראו עוד
קולינריה מתחדשת – סיור קולינרי בשוק תלפיות

קולינריה מתחדשת – סיור קולינרי בשוק תלפיות

בשנות ה-40 הוקם בחיפה שוק מודרני לתקופתו, ובו פעלו במשותף יהודים וערבים. בשנים האחרונות זוכה השוק הותיק לעדנה מחודשת, ומהווה מוקד משיכה לצעירים המגלים מחדש את העסקים המשפחתיים הותיקים, לצד בתי קפה וברים חדשניים. על אלו יוצרים אווירה מדהימה של ישן לצד חדש, חומרי גלם מסורתיים לצד קפה דור שלישי ובירת...

קראו עוד