fbpx

מסלול טיול בתל אביב

הטיילת החדשה של תל אביב

חוף פראי, שמורת טבע עירונית וחלק משביל ישראל – מקטע הטיילת החדש המחבר בין הרצליה לנמל תל אביב הוא שביל הליכה קסום ויפה. חלק זה של הטיילת החופית השלים חיבור רצוף של כל חופי ויצר מסלול טיול חדש בתל אביב, כ- 14 ק״מ מבת ים ועד הרצליה. לאחרונה נפתח בו גם פארק חדש שמזמין אותנו לחוויית טבע מיוחדת במינה, המעניקה לעיר פנינת טבע עירוני שאין כדוגמתה.

הטיילת החדשה של תל אביב – מסלול טיול בתל אביב 

בסיור  נעים והפסטורלי נגלה אזורי טבע פראי ונכיר היטב את הממשק החשוב שבין העיר והים. נדבר על היווצרות החוף, ההיסטוריה של ההתיישבות, חריגות בנייה ועתיד האזור. נעבור ליד שרידי שדה דב, שסיפורו המרתק רחוק מלהסתיים, נראה את תחנת הכח רידינג על שלביה השונים ונסיים אל מול ציוני הדרך המרשימים של חצי האי הירקוני. בסיום נכיר פארק חדש וסודי ואת תצפית השקיעה הקסומה ביותר בתל אביב.


על איזה הישג זכו אדריכליות הנוף של הטיילת בפרס דני קרוון?

מדוע קרוי החוף על שם שכונה המרוחקת 3 ק"מ מהים?

מה עתידם של מכלי הדלק המנדטורים העצומים, ומה יקרה עם מגדל הפיקוח?

מה ייחודה של צמחיית החופים?

מדוע רבים ממשתתפי המכביה הראשונה לא שבו לביתם בתום התחרויות?

מה היה ייעודו המקורי של חצי האי הירקוני?


כל זאת ועוד במסלול טיול בתל אביב לחופה של הטיילת החדשה והקסומה.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור בהקדם.

-

-

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

מסלול טיול בתל אביב לאורך טיילת תל ברוך החדשה

הגיע הזמן לחוות את אחד הפרויקטים המרשימים ביותר שקמו לאחרונה באזור גוש דן – הטיילת החדשה המחברת בין חופי הרצליה לחופי תל אביב. בסיור המומלץ שלנו נטייל לאורך הטיילת, נתרשם מהנוף המרהיב ונלמד על ההיסטוריה וההווה של האזור.
נעבור ליד שדה דב ההיסטורי ונדבר על תקופת התעופה המוקדמת בארץ ישראל. חלק זה של הטיילת גובל בשכונה חדשה ומתפתחת שעתידה לקום במקום.
בהמשך נחצה את נחל הירקון וניכנס לתחומי העיר תל אביב. כאן הטיילת עוברת דרך חוף הים ומציעה נופים מרהיבים של מים ואופק. הצמחייה הייחודית לחוף הים תלווה אותנו בקטע זה של המסלול.
סיור זה מזמן חוויה מיוחדת של טיול רגלי לאורך חופי הים תוך למידה על האזור והתפתחותו ההיסטורית. אם מעניין אתכם לגלות את הטיילת החדשה המרשימה, זוהי הזדמנות מצוינת לכך. הצטרפו אלינו למסע מהנה ומעניין על פני החוף, שיאפשר לכם לחבר בין נקודות ציון חשובות באזור גוש דן.

אולי יעניין אותך סיורים נוספים תחת קטגוריית סיורים בתל אביב:

חווייה קולינרית ייחודית

חווייה קולינרית ייחודית

סיור קולינרי - חוויה קולינרית תרבותית סיור קולינרי מאפשר לטעום, להריח ולחוות מקרוב את התרבות, הסיפורים והטעמים האמיתיים של כל עיר ואזור. אם אתם רוצים להכיר לעומק את המטבח ואורח החיים במקום שאתם מבקרים בו - סיור טעימות הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.בואו נכיר קצת טוב יותר את עולם הסיורים הקולינריים...

קראו עוד
יומן מסע – ההתחלה

יומן מסע – ההתחלה

פתחתי את עיני לקול טיפות הגשם המכות על החלון. הסטתי את הוילון בתקווה לראות קרני שמש מבצבצות מבין העננים אך לשווא. ההתרגשות מהחווייה הייחודית של לראות את בת דודתי שזה עתה נחתה מפולין, התעלתה רק במעט על הדיכאון לצאת מהבית ביום חורפי שכזה. לא פעם המלצתי לה להגיע ישירות לת"א, אולי אפילו להתרסק לשבוע...

קראו עוד
גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

המלצות לטיולים בצפוןחייב להמליץ על מקום קסום ששוכן לו בחוף הכרמל, קריית אמנים מדליקה שעשוייה להיות תחנת עצירה מרעננת כמו גם תכנון לבוקר/צהריים של כיף. לצד סדנאות מגניבות של יצירה, בהם אמנים כשרוניים מציגים את יצירותיהם ומייצגים אומנותיים מסקרנים, יושב לו גן בזלתון, גן הפסלים של דגן...

קראו עוד
המלצה לטיול יומי בגולן

המלצה לטיול יומי בגולן

המלצה לטיול יומי קסום בגולן - גמלא שמורת טבע גמלא היא שמורה קסומה במרכז חלקו המערבי של רמת הגולן, ביקור בשמורה ילווה בחוויות רבות, היסטוריה יהודית וטיול רגלי שופע פריחה ובסופו מפל מהמם ביופיו. על מנת להינות מכלל האטרקציות באתר, הייתי ממליץ על תכנון זמנים של 4-5 שעות. תחנה ראשונה - תצפית הנשרים 🦅 ...

קראו עוד