fbpx

סיור בתל אביב

הסודות של שדרות בן גוריון

שדרות בן גוריון היא השדרה המרכזית של הצפון הישן של תל אביב. חלק זה של העיר נבנה החל משנות ה-30 ומהווה שלב חשוב מאוד בהתפתחותה של תל אביב מקובץ שכונות קטנות לעיר מדינה מרכזית מתוכננת היטב. לאורך הרחובות ובקירות הבניינים מסתתרים רמזים רבים לעבר העשיר של השכונה ולסיפורים המרתקים של מתכנניה ותושביה.

שדרות בן גוריון – סיור בתל אביב

במהלך הסיור נכיר היטב את מערך הרחובות, הבניינים והאנשים השונים שהתגוררו בשכונה, מאז בנייתה ועד היום. נראה את השינויים שעברה ועדיין עוברת, ונוכל לבדוק כיצד התממשו (או התנפצו) התכניות של יוצריה. נבין לעומק ולרוחב את המשבצת המיוחדת שהיא תופסת בדברי הימים של תל אביב ונגלה את סודותיה הכמוסים, שחלקם לא מוכרים גם למי שמתגורר כאן כל חייו.


איך הפך סמל החלוציות לסמל הבורגנות?

היכן הוקם הפרדס העברי הראשון ומה נותר ממנו היום?

האם עדיין יש אריות בתל אביב?

איפה מסתתר אחד הקיבוצים הראשונים בתל אביב?

מה הסיפור עם כיכר אתרים ולמה לאורך כל הסיור לא מצליחים לראות את הים?


כל זאת ועוד בסיור בתל אביב לאורך שדרות בן גוריון ועד לים.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

 

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ואחזור בהקדם.

-

-

חפשו אותי ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

סיור בתל אביב על שדרות בן גוריון

הגיע הזמן להכיר מקרוב את אחד הרחובות המרכזיים והחשובים בתל אביב – שדרות בן גוריון. בסיור שלנו נתמקד בסיפורים המעניינים מאחורי הרחוב והאנשים שעיצבו אותו, וכן באדריכלות וסגנון הבנייה הייחודיים המאפיינים אותו.
נתחיל את יום הטיול בתל אביב בבית העירייה ההיסטורי ונלמד על דוד בן גוריון, ראש ממשלת ישראל הראשון שעל שמו נקרא הרחוב. נמשיך בשיטוט לאורך השדרה ונעצור ליד אתרים בעלי חשיבות כמו בית העם, הספרייה העירונית וכיכר רבין.
בדרך נתרשם מהמבנים היפים בסגנון האדריכלות הבינלאומית, שאופייניים לתקופת העשור הראשון לקיומה של תל אביב. נבחין גם בבתי המגורים משנות ה-30 בסגנון הבאוהאוס, עם קווים מעוגלים וחלונות גדולים.
כמובן שלא נחמיץ ביקור בנקודת תצפית מרשימה על הטיילת היפה של העיר, שם נשמע סיפורים מרתקים ופיקנטיים. סיור מומלץ זה מאפשר לחוות את האווירה הקוסמופוליטית והתוססת של תל אביב דרך אחד מרחובותיה המרכזיים והאהובים.
אם מעניין אתכם יום טיול בתל אביב שיחשוף בפניכם את הסיפורים המרתקים מאחורי העיר, אל תחמיצו את ההזדמנות לסייר בשדרות בן גוריון. הסיור שלנו יאפשר לכם להתרשם מקרוב מהמורשת המפוארת של הרחוב וללמוד על האישיות הבולטת שהעניקה לו את שמו.

סיור זה הינו אחד הסיורים המרתקים והייחודיים של קופרפן בקטגוריית סיורים בתל אביב.

אולי יעניין אותך גם:

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

אוכל טבעוני במיטבו - עולם קולינרי חדשני ומפתיע ברוכים הבאים לתל אביב - בירת הטבעונות העולמית תל אביב אינה עיר גדולה בקנה מידה עולמי. דווקא בגלל מספר התושבים הנמוך יחסית, מפתיע לגלות שהיא ממשיכה להתברג גבוה בכמה מדדים שווים במיוחד. תיירות, חדשנות טכנולוגית, אדריכלות, נוכחות של  הקהילה הגאה וגם...

קראו עוד
חווייה קולינרית ייחודית

חווייה קולינרית ייחודית

סיור קולינרי - חוויה קולינרית תרבותית סיור קולינרי מאפשר לטעום, להריח ולחוות מקרוב את התרבות, הסיפורים והטעמים האמיתיים של כל עיר ואזור. אם אתם רוצים להכיר לעומק את המטבח ואורח החיים במקום שאתם מבקרים בו - סיור טעימות הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.בואו נכיר קצת טוב יותר את עולם הסיורים הקולינריים...

קראו עוד
יומן מסע – ההתחלה

יומן מסע – ההתחלה

פתחתי את עיני לקול טיפות הגשם המכות על החלון. הסטתי את הוילון בתקווה לראות קרני שמש מבצבצות מבין העננים אך לשווא. ההתרגשות מהחווייה הייחודית של לראות את בת דודתי שזה עתה נחתה מפולין, התעלתה רק במעט על הדיכאון לצאת מהבית ביום חורפי שכזה. לא פעם המלצתי לה להגיע ישירות לת"א, אולי אפילו להתרסק לשבוע...

קראו עוד
גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

המלצות לטיולים בצפוןחייב להמליץ על מקום קסום ששוכן לו בחוף הכרמל, קריית אמנים מדליקה שעשוייה להיות תחנת עצירה מרעננת כמו גם תכנון לבוקר/צהריים של כיף. לצד סדנאות מגניבות של יצירה, בהם אמנים כשרוניים מציגים את יצירותיהם ומייצגים אומנותיים מסקרנים, יושב לו גן בזלתון, גן הפסלים של דגן...

קראו עוד