fbpx

הפארק הלאומי רמת גן

נפלאות הפארק הלאומי

סיפורו המרתק של הפארק הלאומי רמת גן שזור יחדיו עם סיפור חייו של בולדוזר כל יכול בשם אברהם קריניצי – האחד לא יכול להתקיים ללא השני.
לאחר שהגשים אברהם קריניצי את חזונו של הוגה העיר יהודה לייב מטמון, להפוך את המושבה החקלאית הקטנה לעיר הגנים של המדינה, התפנה להגשים את חזונו שלו – הפיכת עירו האהובה רמת גן לעיר הלאומית של מדינת ישראל שרק הוקמה. הפרויקט הראשון עליו עבד היה הקמתו של אצטדיון רמת גן, האצטדיון הלאומי של מדינת ישראל שממש עד לפי שנים אחדות שימש כאצטדיון הלאומי של נבחרות ישראל בכדורגל וכמו כן של משחקי המכביה לדורותיהם. הפרויקט השני שלו היה הקמתו של הפארק הלאומי רמת גן – פארק עצום על חלקת אדמה של למעלה מ2,000 דונמים.
מלבד פארק הירקון, עד לעצם היום הזה, אין במדינתנו פארק גדול יותר, יפה יותר ומושקע יותר מהפארק הלאומי רמת גן וסיפור הקמתו מלא בפיקנטרייה עירונית.

הפארק הלאומי רמת גן

במהלך הסיור, נשמע על חזונו של אברהם קריניצי, ראש העיר המיתולוגי של רמת גן שהנהיג את העיר בכריזמה רבה במשך 43 שנים. נלמד על החלום של קריניצי וכיצד רקם עור וגידים, החל מהקמת אגם מלאכותי גדול ממדים, דרך בית האגם על גלגוליו השונים מבית קפה, דרך מועדון ריקודים ססגוני ועד לאולם קונגרסים וכמובן על הסירות שתושבי העיר יכלו להשכיר להנאתם.

נטייל לאורכה של חורשת האקליפטוסים של נעמי שמר תוך כדי שימוש במייצגים אינטראקטיביים. נלמד על אצטדיון וינטר הצמוד ועל הטקסים המעניינים שהתרחשו בו. נחלוף על גן השושנים, חורשת הזיתים וגן הקקטוסים שמשדרים על הגל של עירנו האהובה כעיר גנים. נשמע על מוזיאון האדם והחי, על חוות הסוסים המיתולוגית, על פינת ההנצחה למשפחת רמון וכמובן על הגן הזואולוגי הלוא הוא הספארי של רמת גן. את הסיור נסיים בסמוך לקברו של אברהם קריניצי ונהגו האהוב, שם נשמע את סיפור חייו של האיש ששמו השני הוא רמת גן.


כיצד העצים בפארק קשורים קשר הדוק ולוגי לתושבי העיר?

מה הקשר בין אצטדיון וינטר לארגזים?

באיזה אופן קשורים האגם והאמפיתיאטרון לסוללה?

איזו תחרות עולמית התרחשה ברחבי הפארק?

האם נפגוש בסיור את קרן פלס ואסף אשתר?


כל זאת ועוד בסיור ירוק וקסום בדרום העיר – הפארק הלאומי רמת גן.

הצטרפו אלינו למסע בעקבות הנוצה הירוקה

אז איך ממשיכים מכאן?

או משאירים פרטים ונחזור בהקדם לתאום ציפיות ותכנון האירוע.

 

יש שאלות? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור בהקדם.

-

-

 

חפשו אותנו ברשתות החברתיות לתמונות, חוויות ומבצעים 

 

 

הפארק הלאומי רמת גן – פרטים נוספים

בואו לגלות את הפארק הלאומי רמת גן בסיור מודרך מיוחד בו נכיר את ההיסטוריה המרתקת של הפארק הוותיק, נטייל בשביליו המגוונים וניהנה מנופיו ואטרקציותיו.
הסיור יתחיל בסמוך לבית האגם המיתולוגי, שם נשמע את סיפורו הנפלא על גלגוליו השונים. נמשיך דרך השבילים המטופחים אל בריכת הנוי והמזרקה, אתר אהוב על המבקרים משחר ימי הפארק.
סיור זה מזמן הצצה מרתקת אל עברו והווה של אחד הפארקים הוותיקים והאהובים בישראל. אם ברצונכם לחוות את הקסם הייחודי של הפארק הלאומי רמת גן, מומלץ להירשם ולהצטרף אלינו לסיור המודרך. נשמח להכיר לכם את הפארק שכולנו אוהבים!

אולי יעניין אותך גם סיורים נוספים בקטגוריית סיורים ברמת גן:

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

טבעונות במיטבה – סיור טעימות בתל אביב

אוכל טבעוני במיטבו - עולם קולינרי חדשני ומפתיע ברוכים הבאים לתל אביב - בירת הטבעונות העולמית תל אביב אינה עיר גדולה בקנה מידה עולמי. דווקא בגלל מספר התושבים הנמוך יחסית, מפתיע לגלות שהיא ממשיכה להתברג גבוה בכמה מדדים שווים במיוחד. תיירות, חדשנות טכנולוגית, אדריכלות, נוכחות של  הקהילה הגאה וגם...

קראו עוד
חווייה קולינרית ייחודית

חווייה קולינרית ייחודית

סיור קולינרי - חוויה קולינרית תרבותית סיור קולינרי מאפשר לטעום, להריח ולחוות מקרוב את התרבות, הסיפורים והטעמים האמיתיים של כל עיר ואזור. אם אתם רוצים להכיר לעומק את המטבח ואורח החיים במקום שאתם מבקרים בו - סיור טעימות הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.בואו נכיר קצת טוב יותר את עולם הסיורים הקולינריים...

קראו עוד
יומן מסע – ההתחלה

יומן מסע – ההתחלה

פתחתי את עיני לקול טיפות הגשם המכות על החלון. הסטתי את הוילון בתקווה לראות קרני שמש מבצבצות מבין העננים אך לשווא. ההתרגשות מהחווייה הייחודית של לראות את בת דודתי שזה עתה נחתה מפולין, התעלתה רק במעט על הדיכאון לצאת מהבית ביום חורפי שכזה. לא פעם המלצתי לה להגיע ישירות לת"א, אולי אפילו להתרסק לשבוע...

קראו עוד
גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

גן בזלתון – קיבוץ עין הכרמל

המלצות לטיולים בצפוןחייב להמליץ על מקום קסום ששוכן לו בחוף הכרמל, קריית אמנים מדליקה שעשוייה להיות תחנת עצירה מרעננת כמו גם תכנון לבוקר/צהריים של כיף. לצד סדנאות מגניבות של יצירה, בהם אמנים כשרוניים מציגים את יצירותיהם ומייצגים אומנותיים מסקרנים, יושב לו גן בזלתון, גן הפסלים של דגן...

קראו עוד